Újabb lépést tettünk előre – Harcolunk a dobogóért

Hajtós félévet tudhat a háta mögött a felnőtt együttes. Továbbra is minden esély megvan, hogy a szezon végén dobogós helyen végezzünk.

Remekül sikerült a nyári felkészülése a csapatnak, annak ellenére, hogy idén az átigazolásnál is rendkívül aktívak voltunk. Hat NB I-es rutinnal rendelkező fiatal játékost sikerült Orosházára csábítani. Papp László vezetőedzőnek tehát volt feladata bőven, leginkább egy csapattá gyúrni a régi játékosokat az érkezőkkel. A felkészülési találkozókon gyors játékot játszva, nagy különbséggel nyertünk, a hazai OXXO Energy Kupa is remekül szolgálta a felkészülést a bajnoksgára, ahol végül nagy csatában az ezüstérmet szerezte meg a csapat.

Jó előjelekkel vágtunk neki a szezonnak, ahol először a Göd együttesét fogadtuk. Az első találkozón magabiztosan 14 gólós győzelmet arattunk így ezzel a sikerrel várhatták Som Ildikóék az egy héttel később rendezett Eger elleni rangadót. A hevesi együttesnél sajnos gyengébb teljesítményt nyújtott a gárda, egygólos vereséggel és pont nélkül jöttünk haza. Egy hét múlva a Kispest ellen hazai pályán maradtunk alul, így három találkozó után csupán két pont áll a nevünk mellett a tabellán.

170909 som ildiko onkc god te

Remekül indult a szezon a Göd ellen (Fotó: Tóth Emese)

Októberben azonban átszakadt a gát, Nyíradonyban küzdelmes mérkőzésen ismét győztesen hagyták el a pályát Takács Fruzsináék. Ez csupán az első állomása volt a hat mérkőzésen át tartó veretlen szériának, majd következtek a Hódmezővásárhely, a Gyömrő, a Kézilabda Szeged SE elleni sikerek. Így jó formában, magabiztosan várták a PC Trade Szeged KKSE elleni mérkőzést Papp László tanítványai. Telt ház előtt, az egész fél év során lelkesen és hangosan támogató szurkolók segítségével két vállra fektettük a bajnokaspiráns Csongrád megyeieket. Ez a lendület egészen a Pénzügyőr elleni idegenbeli találkozóig tartott ki.

Ezután látogatott Orosházára a mezőny egyik legerősebb keretű csapata a Szent István, ahol az ősz leggyengébb teljesítményét nyújtották a lányok. Így is partiban voltak a lányok a jó erőkből álló fővárosiakkal szemben, de a háromgólos vereséggel megszakadt a jó széria. Ezt követte a hajdúnánási vendégszereplés, ami szintén nem jó emlék, hiszen pontosztozkodással zárult.

Jókor jöttek a pofonok, hiszen az év végén Szentendrét és a Balmazújvárost magabiztosan, jó játékkal egyaránt kilenc találattal múltuk felül.

171105 ONKC Szeged RJ 010

Nagy csatában győztük le a rózsaszín mezben játszó szegedieket (Fotó: Rajki Judit/OrosCafé)

Megalapozott út a dobogóhoz

Féltávnál három vereség, egy döntetlen és kilenc győzelem áll a csapat neve mellett. Ez a tabella ötödik helyére elég jelenleg, ami korántsem olyan vészes, mint egy évvel ezelőtt. Roppant szoros az élmezőny az első és a hatodik helyezett csapatot csupán négy pont választja el. Papp László tanítványai három ponttal vannak lemaradva az éllovas Eger és egy ponttal a második Szeged és a harmadik Kispest mögött.

– Tökéletesen elégedett nem vagyok, hiszen csúsztak ki a kezeink közül megszerezhető pontok. Ennek ellenére mégis sikerült egy kicsit előrelépnünk. Nagy a különbség az elmúlt szezon félévi ötödik helyezése és a mostani között. Tavaly ilyenkor csak külső szemlélői voltunk a dobogóért vívott harcnak, ám ezúttal magunk befolyásolhatjuk a sorsunkat – foglalta össze röviden az eddigieket Papp László.

Ezzel egybehangzóan klubunk elnöke is elmondta, hogy sok éves becsületes munkával sikerült idáig eljutni.
– Jár a dicséret a stábnak és a csapatnak, hogy elértük a részcélt, harcban vagyunk a dobogóért. A szezon végén is ebben a pozícióban szeretnénk végezni, ám ehhez rengeteget kell dolgozni, hiszen semmi nem fog az ölünkbe hullni – fogalmazott Dancsó Attila.

A tavaszi szezon február 4-én indul, míg a felkészülést már január 3-án elkezdi a csapat. A keret összetétele még nem végleges, ezzel kapcsolatban folyamatosan zajlanak a tárgyalások. Erről, az edzőmérkőzésekről és azok időpontjáról hamarosan tájékoztatjuk szurkolóinkat.

Győzelemmel mehetnek a lányok a téli szünetre, hiszen az utolsó mérkőzésen magabiztosan hoztuk el a győzelemért járó két pontot Balmazújvárosból.

NKK Balmazújváros - OXXO Energy Orosházi NKC 24-31 (7-15)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Balmazújváros, 150 néző.

Vezette: Kaló Zsófia és Mizsák Dorina

Orosháza:

BRUNNER - ANTAL 4, TAKÁCS F. 8 (2), SOM 3, Kamuti 2, ZVOLENSZKY 5, Zsilák 2. Cserék: Makai (kapus), SZÉKESI, Tóth S. 2, TOBAK 3, Horváth 2 (1), Hatala. Vezetőedző: Papp László.

Balmazújváros legjobb góllövői: Szabados 9 (3), Halmai 6.

Kiállítások: 6 ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3 ill. 3/3.

Az álmosító vasárnapi hangulat ellenére az első pillanattól kezdve koncentráltan kézilabdáztak a lányok, Kamuti Réka és Zvolenszky Nóri vette be először a vendég kaput. Zárt hatosfalas védkezésünk ezúttal is kiválóan működött, jó támpontot adtak a jól teljesítő Brunner Zsanettnak. Az ellenfélnél a rutinos irányítója, Szabados egyedül tartotta a hátán az övéit (10. perc 3-5). Pár perccel később robbantottunk, gyors gólokat szerezve növeltük ötgólosra a fórt, majd az utolsó hat percben tovább fokozva a tempót a szünetre nyolcgólos különbséget alakítottunk ki (30. perc 7-15).

A második félidőben hullámzóan sok hibával játszottak a csapatok. Rengeteg eladott labda és kapkodás jellemezte a játékot, ami a mi malmunkra hajtotta a vizet (38. perc 10-18). Becsülettel küzdött a hazai csapat, sokszor jól használta ki a bizonytalan támadójátékból fakadó hibáinkat, de veszélyes közelségbe nem jutottak (47. perc 15-21). Papp László ezen a mérkőzésen mindenkinek lehetőséget tudott nyújtani, amivel éltek is a játékosok, ilyen volt a fiatal Horváth Nikolett is, aki kétszer is betalált a hajdúságiak kapujába. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk az őszi idény utolsó bajnokiján.

Papp László: Ekkora különbség nincs a két csapat között. Támadásban hullámzóan teljesítettünk, de szerencsére hátul jól védekeztünk, ez volt a győzelem kulcsa.

U11: felemás teljesítmény

Két mérkőzést játszott az U11-es korosztály Szeghalmon a múlt hónap végén.