Győzelem az első edzőmérkőzésen

Hazai sikerrel zárult az első felkészülési találkozó az új idényben. Magabiztosan győztük le a KSZSE csapatát augusztus 9-én.

Oxxo Energy Orosházi NKC – Kézilabda Szeged SE 34-25 (18-11)

Felkészülési mérkőzés, Orosháza Eötvös-csarnok, 200 néző. Vezette: Héjja Ádám

ONKC: Makai – Antal 6, Takács 4 (1), Dancsó 1 (1), Tobak 4, Hatala 3, Zsilák 9, Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), Székesi 1, Zvolenszky 1, Kamuti 2, Tóth 3. Vezetőedző: Papp László.

Ellenfél legjobb góllövői: Csáki 8, Csoknyai 6

Hétméteres: 3/3 ill. 5/3.

Kiállítás: 6 ill. 8 perc.

Kemény másfél hét áll csapatunk háta mögöttm hiszen a kemény fizikai munkán volt a hangsúly. A szeghalmi edzőtábor után, ezen a héten itthon készültek a bajnoki idényre Papp László tanítványai. Augusztus 9-én, szerdán pedig már az első felkészülési mérkőzésünket is lejátszottuk, amelyre szép számmal érkeztek a nézők is.

A nagy melegben a vendég szegediek kezdtek jobban, két gyors góllal büntették a támadásbeli hibáinkat. Ezután magunkra találtunk és zsinórban hatszor voltunk eredményesek (10. perc 6-2). Sokat hibáztak a csapatok, – ami a felkészülés ezen szakaszában el is fogadható – ennek ellenére tartottuk négygólos előnyünket (20. perc 12-8). Papp László mindenkinek lehetőséget adott, az új igazolásaink is bemutatkoztak. Zsilák Katalin gyors lerohanásaival és pontos ejtéseivel, Tóth Sára hatalmas bombájával, Hatala Virág harcosságával, illetve Kamuti Rékát is többször megtalálták társai a falban. Ennek köszönhetően a félidőben már hét góllal vezettünk a KSZSE ellen (30. perc 18-11).

Tóth Sára (labdával) három gólt szerzett (Fotó: Tóth Emese)

A fordulás után sem változott a játék képe, tíz perc után már kétszámjegyű különbséget mutatott az eredményjelző (40. perc 26-16). A hálóőrök is kivették a részüket, a Makait váltó Brunner Zsanett is többször hárította a szegedi kísérleteket, ahogy az utolsó tíz percben védő fiatalunk, Késmárki Kata (55. perc 33-23). A mérkőzés hajrájában ritkán voltak a csapatok egyenlő létszámban a pályán, ami betudható a fáradtságnak. Azonban így sem, forgott veszélyben a győzelmünk. Végül kilenc góllal múltuk felül a fiatal KSZSE együttesét.

Papp László: Nem voltam teljesen elégedett, de az első meccshez képest nem volt rossz. Sokat kell még dolgozni.

Legközelebb augusztus 15-én 19 órától láthatja a publikum csapatunkat, akkor a Hódmezővásárhely látogat az Eötvös-csarnokba.