Értékes pontok Nyíradonyból

Visszavágtunk a tavalyi nyíradonyi egygólos vereségért október 8-án. Nem kezdtük jól a találkozót, de már az első félidőben sikerült megszerezni a vezetést, amit aztán nem is engedtünk ki a kezünkből.

Nyíradony VVTK - OXXO Energy Orosházi NKC 26-28 (13-14)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Nyíradony, 200 néző.

Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina

Orosháza:

Brunner - ANTAL 7, Takács 1, SOM 5, TOBAK 5, Zvolenszky, Dancsó 3 (2). Cserék: Késmárki, MAKAI (kapusok), Tóth S. 4, Székesi, Hatala 2, Kamuti 1, Horváth N. Vezetőedző: Papp László.

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/2. Kiállítás: 4 ill. 10 perc

Két hazai góllal indult a találkozó, amit a negyedik percre sikerült egalizálnunk. Mindkét együttes a tempós, gyors kézilabdát erőltette, azonban mi sokszor kapkodva támadtunk. Ezt használta ki az ellenfél, Kudor Kitti vezérletével háromgólos vezetésre tettek szert (9. perc 6-3). Az egyperces pihenő után, továbbra is sok hibával játszottunk, Som Ildikó ziccereket rontott. Irányítónk azonban rögtön javította hibáit, hiszen egymás után kétszer is eredményes volt, ezzel zárkóztunk (14. perc 7-5). A kapuban Makai váltotta Brunnert, aki jól szállt a mérkőzésbe, hiszen büntetőket és ziccert is hárított. Többek között az ő jó teljesítményének is köszönhető, hogy a félidő hajrájában először tudtunk vezetni (22. perc 9-10). Támadásaink feljavulásával háromgólosra hízott előnyünk, ám ezután ismét kapkodóvá vált a játékunk, amelyet a zöldmezes hazaiak ki is használtak (27. perc 13-13). A szünet előtti utolsó találatot Tóth Sára szerezte, amivel minimális vendégelőnyt mutatott a nyíradonyi eredményjelző.

171008 onkc nyiradony lzs

Nem volt egyszerű begyűjteni a két pontot (Fotó: Lőkös Zsolt)

A második játékrész első találatát is átlövőnk, Tóth Sára szerezte, amire rögtön válaszolt az ellenfél rutinos játékmestere, Kudor. Makai is ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta, több hazai kísérletet is sikerrel hárított, ezzel is tovább őriztük a fórunkat (35. perc 15-16). A mi akaratunk érvényesült a pályán, egy sebességi fokozattal feljebb is kapcsoltunk, aminek meg is lett az eredménye, hiszen újra háromgólos differencia alakult ki a javunkra. Eközben néhányfős szurkolótáborunk igazi hazai pályát varázsolt a sportcsarnokba (45. perc 20-22). A mérkőzés ezen szakaszában, támadásaink során jól járt a labda. Egyre többször kijátszottuk szélekig, leginkább a bal oldara, ahol Antal Jenifer élt is ezekkel a lehetőségekkel. A nyíradonyiak egy pillantra sem adták fel, rendre felzárkóztak éppen ezért szoros végjáték volt kialakulóban (50. perc 23-24). A tét rányomta bélyegét a mérkőzés végére, hiszen kapkodóvá vált a játék mindkét csapatnál. A kapuban nagyon fontos védéseket mutatott be Makai Veronika, ezzel is őrizte az egygólos fórt. Ekkor kért időt Papp László is (55. perc 24-25). Egyszer még egyenlített a Nyíradony, de Som és Kamuti góljaival ismét két góllal jobban álltunk ellenfelünknél (29. perc 25-27). Végül ez a különbség meg is maradt a lefújásnál.

Papp László, vezetőedző: - Örülök a győzelemnek, azonban nem vagyok teljesen elégedett a csapattal. Magunknak tettük nehézzé a találkozót, sokszor hiányzott a koncentráció. A hátralévő mérkőzéseken ezeket nem engedhetjük magunknak.